

🔸Пондзелок и вовторок нашу школу нащивел Юран Анлинд (Göran Anlind), медзинародни координатор за проєкти зоз Шведскей.🇸🇪
🧑🏫Йому вельке число наставнїкох представело свою роботу зоз школярами, наставни и звонканаставни активносци котри запровадзую у школи, як и потерашнї резултати двох Еразмус+ акредитацийох, а окремни фокус положени на очуванє язика и културного нашлїдства рускей националней заєднїци.
Тота нащива ма окремну значносц за школу прето же представя препознаванє нашей школи як институциї од кредибилитету и бизовного партнера з боку европских образовних институцийох. На тот способ направени перши крочай ґу сотруднїцтву медзи школами и можлївосцами мобилносци школярох и наставнїкох до Шведскей.✅
Вияви директорки школи и нашого госца можеце пречитац у прилогу Q media на шлїдуюцим линку: https://q-media.rs/2026/05/12/svedski-koordinator-posetio-skolu-petro-kuzmjak/











